Kangur 2018

unnamed 1 450x450Celem konkursu jest popularyzacja matematyki wśród uczniów. Międzynarodowy konkurs "Kangur Matematyczny" przeprowadzony zostanie 15 marca 2018 roku od godziny 900.

Konkurs ma charakter jednorazowego testu. Zadania oraz termin są ustalane przez władze stowarzyszenia Kangourou Sans Frontie`res. Na rozwiązanie testu przeznaczone jest 75 minut. Uczniowie naszej szkoły mogą startować w kategoriach:

 

 

  • Żaczek - klasy 2 szkół podstawowych;
  • Maluch - klasy 3 i 4 szkół podstawowych;
  • Beniamin - klasy 5 i 6 szkół podstawowych;
  • Kadet - klasy 7 szkół podstawowych i II gimnazjów;

Test konkursowy w kategorii "Żaczek" zawiera 21 zadań o różnym stopniu trudności (7 zadań po 3 punkty, 7 zadań po 4 punkty i 7 zadań po 5 punktów). Uczeń uczestniczący w Konkursie tej kategorii otrzymuje w chwili rozpoczęcia konkursu 21 punktów.
Test konkursowy w kategorii "Maluch" zawiera 24 zadania o różnym stopniu trudności (8 zadań po 3 punkty, 8 zadań po 4 punkty i 8 zadań po 5 punktów). Uczeń uczestniczący w Konkursie tej kategorii otrzymuje w chwili rozpoczęcia konkursu 24 punkty.
Testy konkursowe pozostałych kategorii zawierają po 30 pytań o różnym stopniu trudności (10 zadań po 3 punkty, 10 zadań po 4 punkty i 10 zadań po 5 punktów. Uczeń uczestniczący w konkursie w każdej z tych kategorii otrzymuje w chwili rozpoczęcia konkursu 30 punktów.
Do każdego zadania dołączonych jest 5 odpowiedzi, z których dokładnie jedna jest poprawna. Za brak odpowiedzi uczestnik otrzymuje zero punktów, natomiast za odpowiedź błędną lub zaznaczenie więcej niż jednej odpowiedzi, otrzymuje punkty ujemne w liczbie 25% przewidzianych za dane zadanie. W czasie trwania Konkursu nie wolno korzystać z kalkulatorów. Kartę odpowiedzi uczeń wypełnia czarnym długopisem!
Uczniowie chętni wziąć udział w konkursie zgłaszają się do swoich nauczycieli matematyki do 12.01.2018 r. wpłacając 9 zł wpisowego.

Zapraszam do udziału w konkursie i życzę powodzenia!!

Szkolny koordynator konkursu: Honorata Maciejewska i Anna Bujska