MILI GOŚCIE - PRZYSZLI UCZNIOWIE

img 892511 maja 2017 roku mieliśmy przyjemność gościć w naszej szkole dzieci z Publicznego Przedszkola nr 2 im. Kubusia Puchatka.

Dzieci te w tym roku podejmą naukę w szkole. Wizyta miała na celu zapoznanie ich ze szkołą i oswojenie z realiami, z którymi spotkają się we wrześniu. Reakcje dzieci świadczyły, że podoba im się w szkole, że są zainteresowane nauką i podejmowaniem nowych wyzwań. Wielką frajdą było nie tylko poznawanie budynku szkoły i licznych pomieszczeń, ale również siedzenie w ławkach, rysowanie kredą na tablicy, rozwiazywanie zagadek, uzupełnianie kart pracy, wykonywanie ćwiczeń z wykorzystaniem tablicy interaktywnej oraz obserwowanie starszych kolegów podczas lekcji. Uczniowie z klasy Ia zaprezentowali również swoje artystyczne talenty, grając na flecie prostym utwory, których nauczyli się podczas lekcji muzyki.
img 8921Dzieci otrzymały od uczniów klas pierwszych kolorowe opaski na głowę oraz karty pracy do wykorzystania podczas zajęć w przedszkolu.
Spotkanie zakończyło się wspólnym spacerem, podczas którego pierwszaki opiekowały się młodszymi kolegami oraz wspólnym oglądaniem przedstawienia „Szelmostwa lisa Witalisa” przygotowanego przez klasę IIIb pod opieką wychowawczyni Julitty Zych.

Bożena Szymańska i Anna Majcher

GALERIA ZDJĘĆ